przejdź do głównego menu przejdź do treści

Inicjatywy Stowarzyszenia "Słowiki 60 Jana Szyrockiego"

Spotykamy się w Bazylice Archikatedralnej i w Filharmonii Szczecińskiej

Koncerty kolędowe w wykonaniu naszego chóru są jedną z najważniejszych części naszej aktywności koncertowej. Śpiewaliśmy i śpiewamy kolędy w kościołach na spotkaniach opłatkowych i noworocznych. Ale naszą ambicją jest tworzenie nowych tradycji.

Najbardziej znanymi przedsięwzięciami kolędowymi w Szczecinie są: kolędowanie chórów i orkiestr w Kościele Garnizowym i misterium kolędowe w wykonaiu chóru Zachodniopomorskiego Unwersytetu Technologicznego i jego gości. To naszym zdaniem za mało. Dlatego od 2011 roku organizujemy dwa przedsięwzięcia artystyczne.

Pierwsze z nich odbywa się zawsze 1 stycznia w Nowy Rok. Miejsce stałe i ustalone - Bazylika Archikatedralna. Czas ustalony - godzina dziewiętnasta po Mszy Świętej. I szacowny patron przedsięwzięcia - Metropolita Szczecińsko-Kamieński, Arcybiskup Andrzej Dzięga.
Odbyły się już trzy koncerty w ramach tego wydarzenia. W pierwszym uczestniczył tylko nasz chór. W drugim i w trzecim występowaliśmy wspólnie ze Szczecińskim Chórem Chłopięcym Słowiki.

Relacje:
Noworoczny Koncert Kolędowy w dniu 1.1.2011 roku
Noworoczny Koncert Kolędowy w dniu 1.1.2012 roku

 

Koncerty te nie wyczerpują naszych ambicji. Dlatego zaproponowaliśmy naszym słuchaczom coroczne spotkania kolędowe w Filharmonii Szczecińskie. Pierwszy koncert  odbył się 28 stycznia 2011 roku, a drugi - 8 stycznia 2012 roku.

Relacje:
Koncert "Niebo - Ziemi, Ziemia - Niebu", 29.1.2011 roku
Koncert "Słowiki razem wędrują po kolędzie", 8.1.2012 roku