Aktualności

Sukces w Warszawie - nagroda Złotej Liry dla chóru stowarzyszenia


Chór Stowarzyszenia brał udział w V Warszawskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym “VARSOVIA CANTAT” w dniach 7-8 listopada 2009 w Warszawie. Wystep w konkursie zakończył się dużym sukcesem zespołu. Zdobyliśmy I miejsce w kategorii chórów o głosach równych - dorośli, otrzymując dyplom, statuetkę Złotej Liry i nagrodę pieniężną. Jurorzy nie przyznali Grand Prix.

Festiwal po raz piąty zorganizowało Towarzystwo Śpiewacze LIRA im.Stefana Wasiaka w Warszawie. Przesłuchania odbywały się w czterech kategoriach: kategoria A – chóry mieszane dorośli, kategoria B- chóry o głosach równych dorośli, kategoria C – chóry mieszane młodzieżowe i kategoria- chóry o głosach równych młodzieżowe. W sumie zaprezentowało się siedemnaście chórów. Województwo zachodniopomorskie reprezentowały dwa: Stowarzyszenie Wokalne „Res Musica” z Gryfina i „Słowiki 60”. Obydwoma chórami dyrygował Grzegorz Handke. Każdy chór prezentował program złożony z czterech pieśni: pieśni sakralnej, pieśni ludowej lub inspirowanej ludowością, pieśni kompozytora urodzonego w XX wieku i pieśni dowolnej.

Duża radość i niemały sukces. Szczegółowy opis w zakładce festiwale, zdjęcia w zakładce multimedia - zdjęcia a nagrania z występu w zakładce multimedia - filmy.


Data dodania: 2009/11/10

Udostępnij na FB

© Stowarzyszenie "Słowiki 60 Jana Szyrockiego". Kontakt: biuro@slowiki60.pl