przejdź do głównego menu przejdź do treści

Prasa

Kurier Szczeciński 29-31.01.2016r. "Msza w stylu filmowym" Niezwykły koncert w szczecińskiej filharmonii

tekst z Kuriera Szczecińskiego z dnia 29.01.2016r.
------------------------------------------------------------

Niezwykły koncert w szczecińskiej filharmonii

Msza w stylu filmowym

Tego jeszcze w Szczecinie nie było! W niedzielę (31 stycznia) w szczecińskiej filharmonii zabrzmi "msza w stylu muzyki filmowej".
Tak właśnie określa ten utwór jego kompozytor Piotr Jańczak. Na scenie wykona go chór Słowiki 60. W planach popołudniowego występu (początek o godz.17) są też utwory muzyki prawosławnej oraz współczesne kompozycje.
"Missa Film" to wspomniana msza, specjalnie napisana dla szczecińskiego chóru męskiego. W niedzielę odbędzie się premiera tego utworu.

- To msza napisana w stylu muzyki filmowej - mówi kompozytor Piotr Jańczak. - W Szczecinie odbędzie się prapremiera tego utworu. Starałem się , by melodyka i harmonika były dobrze zsynchronizowane z tekstem. Zresztą tekst odgrywa tu ważną rolę.

Podczas konertu w filharmonii chórem i orkiestrą dyrygować będzie Jacek Kraszewski. 
- Mimo iż jestem dyrygentem, to tym razem nie będę dyrygował - opowiada kompozytor P. Jańczak. - Jestem pod ogromnym wrażeniem dyrygenta Jacka Kraszewskiego,  zatem dobrze się będę czuł na widowni, słuchając tego, co napisałem. Choć pewnie się będę denerwował za wszystkich - dodaje artysta.

Poza wspomnianym chórem Słowiki 60 publiczność usłyszy też Wyrzyski Chór Męski oraz solistów: Adama Sobierajskiego, Jarosława Breka, Marcina Pomykałę i Andrzeja Nowakowskiego.

(MON)  

Kurier Szczeciński